Angora Şal Modeli Yapılışı Anlatımlı

angora şal örneği modeli detaylı resimli anlatım yapılışı… 

Son yıllarda kış ayları geldiğinde genellikle bizler soğuklardan korunmak için ilk tercihimiz olan şal modellerini kullanırız.

Bu şal modelleri arasından en güzel ve en iyi motifli olanları tercih etmek isteriz ben sizlere en güzel şal modellerinden bir tanesi olan angora şal modelllerini ve modelinin nasıl yapıldığını anlatmlı bir şekilde paylaşmak istiyorum. İşte sizlere angora şal modeli yapılışı anlatımlı bir şekilde sunuyorum.

Malzeme: Nako Süper Angora

Renk nımarası: 288 (2 yumak)

Şiş Numarası: 3-4,5

Örgü Şekli: Ajur örgü

YAPILIŞI: Doksan ilmek başlanır. İki ilmek birlikte örülüp kesilir.
Bir ilmek şişe dolanarak artırılır. Tüm şal bu şekilde örülür, örgünün ön ve arka yüzünde aynı işlem uygulanır.
Kırk santimetre örülür, üç numaralı şişle On santimetre aynı örnek örüldükten sonra tekrar dört buçuk numaralı şişle örgüye devam edilir.
Uzunluk yetmiş santimi bulduğunda tekrar üç numaralı şişle On santimetre aynı örnek uygulanır ve dört buçuk numaralı şişle devam edilir.
Şal boyu yüzyirmi santimetrede örgü bitirilir.

Angora şal

Angora şal modeli nasıl yapılır


 

Bir önceki yazımız olan Anlatımlı Örgü Bayan Süveter Modeli başlıklı makalemizde Örgü Bayan Süveter Yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Önerileri:

şal modelleri ve yapılışı anlatımlı,angora şal modelleri,şal örnekleri anlatımlı,iki şişle şal modelleri,şiş örgü şal modelleri ve yapılışı,şişle örülen şal modelleri,iki şişle örülen şal modelleri,çift şişle şal modelleri,nako modelleri,nako örgü dünyası,
Angora Şal Modeli Yapılışı Anlatımlı makalesi Ana Sayfa, Örgü Dikiş Nakış kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
Beyaz Mini Elbise Adil Işık
Adil Işık 2013 Elbise Modelleri Çok Şıklar!

adil ışık 2013 elbise abiye modelleri çeşitleri koleksiyonu kataloğu Adil Işık yeni yıla çok iyi giriş yapmak isteyen bir moda...

Kapat