Bebekler için harika “Baykuş Bere” örneği ve yapılışı

örgü bebek beresi nasıl yapılır bebek beresi açıklamalı anlatım yapılışı 2013

Bebekler için hazırlanan dikkat çekici bir bere örneği ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. Örgü işi yapan maharetli bir elin büyük uğraşlar vererek hazırladığı bu özel bere tasarımı, bebeklerinize kazandıracağı tatlı ve cici görünüm ile sizleri mutlu edecek. Bebeklerinize görünüm anlamında yapacağı katkının yanında da soğuk geçen kış günlerinde sağlayacağı sıcaklık ile de başlarını üşütmemelerini sağlayacak. Kısacası bebeklerinizi hem sıcak tutabilecek hem de onlara cici görünümler kazandıracak olan bu özel bereyi mutlaka değerlendirmeli ve kendi el emekleriniz ile hazırlamalısınız.

Harika diyebileceğimiz bir yapıya sahip “Baykuş Bere” örneği sizi biraz yorsada ortaya çıkaracağınız ürünü hayal ettikçe yorgunluğunuzu unutacak ve modeli kısa bir süre içerisinde bitirecebileceksiniz.

Bebekler için harika “Baykuş Bere” örneği ve yapılışı

Malzemeler

Koton İp
Tığ No. 3
Elyaf
Yün İğnesi

Hazırlanışı

5 zincir çekilip kapatılır. 18 tane ikili trabzan yapılır. Arttırarak 17 sıra örülür.

GÖZLERİ İÇİN
Siyah iple 4 zincir çekilip kapatılır. 8 tane sık iğne yapılır. 2’inci sırada arttırarak 14 tane sık iğne yapılıp, beyaz ipe geçilir. Aralarda arttırarak 3 sıra sık iğne yapılır.

BURUN İÇİN
9 zincir çekilir, her ilmeğe tek batarak sık iğne yapılır.  1 ilmek kalana kadar her iki taraftan eksilterek 4 sıra örülür.

KULAKLAR İÇİN
4 zincir çekilip kapatılır. 14 tane ikili trabzan yapılır. 20 ilmek olana kadar aralarda arttırarak 6 sıra örülür. İçine elyaf doldurup kapatılır ve resimdeki gibi dikilir.

Bir önceki yazımız olan Bebekler için çok hoş "Bot Patik Örneği" ve detaylı yapılışı başlıklı makalemizde bebek patiği nasıl yapılır ve bebekler için bot patik hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Önerileri:

BEBEK ŞAPKASI YAPILIŞI,baykuş bere,baykus bere yapimi,baykuş bere nasıl yapılır,sisle baykuslu bere,şiş ile baykuş bere nasıl yapılır,bebek bere baykuşlu model yapılışı,baykuşlu bere yapımı videolu,baykuşlu bebek beresi yapımı,baykuş örgü bereler,
Bebekler için harika “Baykuş Bere” örneği ve yapılışı makalesi Ana Sayfa, Örgü Dikiş Nakış kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
bebek patiği
Çok hoş bir örgü Bebek Patiği ve resimli anlatım yapılışı

örgü bebek patiği örneği tasarımı yapılışı hazırlanışı nasıl yapılır Örgü işi hazırlayan profesyonel ellerin ortaya çıkardığı gerçekten etkileyici bir bebek...

Kapat