Boncuklu patik yapılışı Anlatımlı

boncuklu patik modeli örneği ve resimli detaylı anlatım yapılışı sizlerle. 

Boncuklu patik modeli ve detaylı anlatım yapılışını aşağıdaki makalem ile birlikte sizlere sunuyorum dostlar. Patik modelleri içerisinde en fazla sevilen ve tercih edilenlerden olan boncuklu patik modelini sizlerde mutlaka değerlendirmeli ve bu tasarım üzerinden bir patik modeli işlemelisiniz.

Boncuklu patik yapılışı

Yapılışı:

BEN 8 NO TIĞ İLE YAPTIM3 DİZİ BONCUK YETİYOR.BONCUKLARINI DA KESME BONCUK ALIRSANIZ YIKANINCA RENGİNİ ATMIYOR..GELELİM YAPILIŞINA 14 ZİNCİR ÇEKİLİP ZİNCİRLERİN İÇİNE 12 TRABZAN YAPILIYOR.2 ZİNCİR ÇEKİLİP KARŞI YA GEÇİLİYOR YİNE 12 TRABZAN YAPILIP ORAYADA 2 ZİNCİR ÇEKİP İKİNCİ SIRAMIZA BAŞLIYORUZ..YANİ KÖŞELERE GELİNCE 2 ZİNCİR ÇEKİLİP ARTTIRILIYOR VE BİR ÜST SIRADA 2 ZİNCİR ÇEKTİĞİMİZ YERE 2 TRABZAN DAHA EKLENMİŞ OLUYOR.BÖYLE DÖNE DÖNE 26 TRABZAN OLANA KADAR PATİĞİN UCU ARTTIRILIYOR..VE BONCUK KOYMA İŞİ BAŞLIYOR.ÖNCE 5 ZİNCİR ÇEKİLİP İPE DİZİLİ BONCUKLARDA 4 TANE KOYULUYOR.VE 6 ZİNCİR ÇEKİLYOR….BU İŞLEM 6 DEFA TEKRARLANIYOR..VE EN SONA YİNE 5 ZİNCİR ÇEKİP PATİĞİN ALT KISMINA GELECEK OLAN 26 TRABZAN YAPILIYOR.İKİNCİ SIRADADA 3 ER ZİNCİR ÇEKİLİP BİR BONCUĞUN ÜZERİNE BİRDE BOŞA BATILARAK TAMAMLANIYOR.BÖYLE BONCUKLU 5 SIRA YAPILDIKTAN SONRA PATİĞİN ÖNÜ AYRILIYOR. BUNDAN SONRADA BİR İÇİNDEN BİR DIŞINDAN ÖRÜP AYAĞINIZA GÖRE YAPILARAK PATİK BİTİRİLİYOR KOLAY GELSİN.

Bir önceki yazımız olan İğne oyası nasıl yapılır? (resimli anlatım) başlıklı makalemizde iğne oyası nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Önerileri:

boncuklu patik yapılışı anlatımlı,örgü yapıp saça boncuk koymak,tunus işi boncuklu patik yapılışı video,boncuklu tunus işi patik anlatımlı yapılışı,boncuklu tunus işi patik yapılışı,boncuklu tunus işi patikler,tunus işi boncuklu patik yapılışı resimli anlatım,
Boncuklu patik yapılışı Anlatımlı makalesi Ana Sayfa, Örgü Dikiş Nakış kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
2013 Güzel sözler
2013 Güzel Sözler

en güzel sözler nickler yazıları harika seçimlerle 2013... Birbirinden güzel sözleri sizler için bir araya getirdik dostlar. Okudukça okuyacağınız gelecek...

Kapat