Çiçek Motifli Şal yapılışı

çiçek motifli şal modeli örneği çeşiti detaylı resimli anlatım ile sizlerle… 

Çiçek motifi ile hazırlanan şık bir şal modeli ve yapılışını aşağıdaki makalemde sizlere sunuyorum. Kış aylarının en temel giyim aksesuarları içerisinde yer alan şalın, bu tip tasarım ile hazırlanan örneğini çok beğenecek ve bu tasarımı oluşturarak, kombinleriniz içerisine eklemek isteyeceksiniz. Gerçekten önemli bir parça olarak hazırlanan bu şal modelini mutlaka ama mutlaka değerlendirmeli ve özenli çalışmanın neticesinde şal modelini gardroplarınıza eklemelisiniz. Şal modeli ve  yapılışını sizlere sunduktan hemen sonra, en alt tarafta bir galeri şeklinde sizlere ekstra olarak şal modelleri sunuyorum hanımlar. Net üzerinden bulunan en güzel alternatifler içerisinden sizler için seçtiğimiz bu şal modellerinide eminim çok beğeneceksiniz.

İp: 200 gr.

Tığ: 2 Numara

Şalı 3 renk ince yün ile yapın. Önce üst kısmını üçgen şeklinde petek olarak örün.

İki kenarına bej renk ile 6, gri ile 6, siyah renk ile 4 motif yapın.

Her motife 12 zincir çekip halka yaparak başlayın.

Üzerine, tığa 1 dolayıp 2 defada çekerek her direk arasına 2 zincir çekerek 12 direk yapın.

İki direk arasına 8 zincir çekin, tığa 1 dolayıp uzun ilmekle 3 defada çekerek 5 direk yapın.

Tekrar 8 zincir çekip yanındaki 2 direk arasına batıp bağlayın.

8 zincir çekerek tığa 1 dolayıp uzun ilmekle 3 defada çekerek 5 direk yapın.

Bu şekilde 6 yapraklı çiçek motifini şalın kenarına her renk ile sıra sıra birleştirin.

Motiflerin üzerine 2 sıra siyah, 2 sıra bej, 2 sıra gri renk ile zincir kenarından sonra zincir saçakların ortalarına yuvarlak pulları yaparak şalı bitirin.

Çiçek motifli şal modelleri

Bir önceki yazımız olan Şal modelleri başlıklı makalemizde 2012 En Güzel Şal Modelleri, örgü şal modelleri 2012 ve yeni şal modelleri ve örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Önerileri:

çiçek motifleri yapılışı,çiçek motifli atkı yapımıanlatımlı resimli,küçük motif şal yapılışın videoları,küçük motifli üçgen şalın takılışın vidyoları,motif şalın en sıra zincir sırasının yapılışı,motifli şal modelleri ve yapılışı anlatımlı,örgü motif modelleri ve yapılışları,ucgen cicekli sal yapimi,
Çiçek Motifli Şal yapılışı makalesi Ana Sayfa, YETİŞKİNLER için Atkı – Bere – Eldiven – Boyunluk – Şal – Patik – Panduf Yapılışı (anlatımlı) kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
yünlü şal örnekleri
Firtekeli Yünlü Şal Yapılışı

 firketeli yünlü şal modeli örneği çeşiti ve detaylı anlatım yapılışı resimli... Firketeli yünlü şal modeli ve yapılışı ile karşınızdayız hanımlar....

Kapat