Ebruli şal örgü örneği ve yapılışı 2012

Ebruli şal örgü örneği ve yapılışı 2012
13 Şubat 2012 tarihinde eklendi, 357 kez okundu.

ebruli şal örnekleri ebruli şal modelleri ebruli şal yapımı ebruli şalları

Şal modelleri, birbirinden farklı tasarımlar ile üretilip, bizlere sunulurken, bu makalemize Ebruli şal modelini seçtik kızlar… Farklı bir tasarıma sahip olan Ebruli şal modeli, yapılışı fazla zor olmayan, gerçekten şık bir şal modelidir. Evlerinizde kolaylıkla örebileceğiniz bu şal modeli ile sizlerde gerçek şıklığı sonuna kadar yakalayabilirsiniz kızlar… Kış aylarında en fazla ihtiyaç duyduğunuz giyim modelleri arasında yer alan şalın, Ebruli tarzda örülen bu şekline bayılacaksınız…

Ebruli şal modelleri 2012

Ebruli şal örgü örneği ve yapılışı 2012

  •     Malzeme: Moher Speclal Ebruli
  •     Renk No: 80472 (2 yumak)
  •     Tığ No: 4.5

Örgü Şekli: Fıstık, sık İğne, zincir, örümcek, trabzan

Ebruli şal örgü örneği yapılışı;

48 cm zincir çekilir. Zincirin her iki tarafına şal boyunca 4′er trabzan yapılırken, ortada kalan kısıma diyagram uygulanır. Şal boyu 175 cm örülüp, bitirilir.

Ebruli şal örgü örneği kenar oyası;

Şalın kısa kenarlarına 15 zincir çekilir, zincirin ucuna 1 adet fıstık yapılır, 3 zincir çekilir, fıstığın dibine batılır, 3 zincir çekilir, aynı yere 1 adet daha fıstık yapılır, 3 zincir çekilir, fıstığın dibine batılıp, bitirilir. 2 cm ara verilerek sıra boyunca işlemler tekrarlanır.

Bir önceki yazımız olan En yeni ve harika bere modelleri 2016 başlıklı makalemizde 2016 örgü bere modelleri açıklamalı anlatımlı, en güzel örgü bere modelleri ve en kolay örgü bere modelleri 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Önerileri:

Sal fular yelek anlatimli cetvel kalem,zincirle yapılan şal örnekleri,ebruli ple şal yapımı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Farklı farklı tülbent oyası örnekleri 2012
Tülbent Oyaları modelleri 2012

tülbent oyaları tülbent oyaları örnekleri tülbent oyaları 2012 tülbent örnekleri Tülbent oyası modelleri arayan arkadaşlarımız için seçtiğimiz hepsi birbirinden gösterişli...

Kapat