Nako Örgü Kız bebek yeleği yapılışı (anlatımlı)

Nako Örgü Kız bebek yeleği yapılışı (anlatımlı)
8 Şubat 2013 tarihinde eklendi, 502 kez okundu.

2013  nako örgü kız bebek yeleği nasıl yapılır nasıl örülür açıklamalı detaylı anlatım yapılışı

Nako’nun bebekler için hazırladığı yeni örgü yelek modeli ve detaylı açıklamalı yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. Kız bebekler için hazırlanmış olan ve özel tasarımı ile epey bir dikkat çekici bu örgü bebek yeleğini sizlerde mutlaka değerlendirmeli ve bu özel parçayı bebekleriniz için hazırlamalısınız. Oturduğunuz yerden bebekleriniz için rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu özel bebek yeleğini görür görmez eminim çok beğenecek ve bu özel parçayı kendi bebekleriniz için değerlendirmek isteyeceksiniz.

Hem rengi hem de özel tasarım yapısı ile özel bir yapıya sahip olan ‘Nako örgü bebek yeleğine’ dilerseniz aşağıdaki anlatımdan bir göz atabilir ve bu özel parçayı kendi bebekleriniz için hazırlayabilirsiniz.

Nako Örgü Kız bebek yeleği yapılışı (anlatımlı)

Örgü çocuk yeleği yapılışı

Şiş numaraları     :     4.5
Beden     :     18 ay
Yaş grubu     :     1-2 yaş
Örgü şekli     :

Düz-ters örgü, 2+2 lastik örgü, haraşo

6 adet düğme
Gerekli malzemeler     :     Vizon Anatolia 80734 (2 yumak)
Mevsim     :     Sonbahar, Kış, İlkbahar

Yapılışı:

ARKA:

60 ilmek başlanır, 3 cm 2+2 lastik örgü yapılıp, düz örgüye geçilir. Beden boyu 21 cm örülerek kol için her iki taraftan 7’şer ilmek artırılarak 74 ilmeğe ulaşılır. Aynı sırada her iki taraftan 7’şer ilmek haraşo örülürken, ortada kalan 60 ilmek 2+2 lastik örülmeye başlanır. Beden boyu 36 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN:

40 ilmek başlanır, 3 cm 2+2 lastik örgü yapılır. Ön ortasından başlanarak ilmekler; 16 haraşo, 24 düz şeklinde dizilir. Beden boyu 21 cm de kol evi için bir taraftan 7 ilmek artış yapılarak 47 ilmeğe ulaşılır, artırılan 7 ilmek haraşo örülürken, ortadaki 24 ilmek 2+2 lastik örülmeye başlanır. Beden boyu 25 cm olduğunda yaka için bir taraftan 16 ilmek kesilir. Beden boyu 36 cm de kalan 31 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Sol ön bedende 4 cm arayla yanyana 2’şer adet toplam 6 adet ilik açılır.

KAPÜŞON:

Yaka etrafından şişe 84 ilmek çıkarılır, 23 cm örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Ortadan katlanarak dikilir.

örgü çocuk yeleği şeması

Bir önceki yazımız olan Angora ipten simli şal yapılışı (anlatımlı) başlıklı makalemizde Angora ipten simli şal hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Önerileri:

nako bebek yelek örgü modelleri anlatımlı,nako,nako kız bebek yelekleri,1yaş kız vebek yeleği anlatımlı,nako kırmızı bebek yeleğin video,NAKO KIZ BEBEK ÖRGÜ MODELLERİ,nako kız örgü modelleri yelek,nako kız yelek modeli,nako tam anlatımlı yakadan başlamalı kız çocuk yeleği 4-5 yaş,nako bebek yelekleri yapılışları

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Sarı renk kısa saç modeli
2013 Kısa saç kesimi modelleri

2013 Katsız Kısa Saç Kesimi Modelleri 2013 yılında trend olan bir saç modelini daha sizlerle paylaşmak istiyorum hanımlar... 2013 yılında...

Kapat