Örgü Türkan Şoray kirpiği yapılışı (resimli anlatımlı)

örgü türkan şoray kirpiği tekniği modeli örneği ve detaylı anlatım yapılışı

Örgü Türkan Şoray kirpiği modeli ile karşınızdayız dostlar. Türkan Şoray kirpiği örgü tasarımı konusunda bilgi sahibi olmak ve bu örgü tekniğini yapmak istiyorsanız, sizler için hazırladığımız anlatımımıza bir göz atmalısınız. Örgü Türkan Şoray kirpiği modelini işlemek isteyenlere şimdiden kolay gelsin.

örgü türkan şoray kirpiği

Örnek örgünün arka yüzünde 6 ilmek üzerine kurulur. (1 ilmek ters örülüp, iplik 1 kez şişe dolanır.) Bu işlem 6 ilmek için yapılır.

örgü türkan şoray

Örnek aralarına 2 ilmek ters örgü yapılır.

türkan şoray örneği

Örgünün ön yüzünde şişe atılan iplik serbest bırakılıp örülmüş olan yanındaki ilmek uzatılır.

türkan şoray kirpiği yapılışı

6 ilmek için uzatma işlemi uygulanır.

türkan şoray kirpiği örneği yapılışı

Uzatılan 6 ilmek sol şişte toplanır.

Örgü Türkan Şoray kirpiği yapılışı

İlmekler şişten çıkarılmadan sağ şiş ile 1 ters,

Türkan Şoray kirpiği örgü yapılışı

1 düz örülerek 6 ilmek oluşturulur. ( İplik düz ve ters örümler için öne ve arkaya çevrilir.)

Türkan şoray kirpiği örgü

Örgünün arka yüzünde motifi oluşturan 6 ilmek düz, aralardaki 2’er ilmek ters örülür. 2’er sıra arlıklarla motifler çapraz şekilde sıralanarak tekrar edilir.

Türkan şoray örgüsü

Motifin bitmiş halidir.

Bir önceki yazımız olan Örgü sevgi odaları yapılışı (resimli anlatımlı) başlıklı makalemizde Örgü sevgi odaları yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Önerileri:

türkan şoray kirpiği nasıl örülür,türkan şoray kirpiği nasıl yapılır anlatımlı tarifi,türkan şoray kirpiği modelinin yapılışı,türkan şoray kirpiği nasıl yapılır,türkan şoray kirpiği modeli yapılışı,örgüde türkan şoray kirpiği yapılışı,türkan şoray kirpiği örgü modeli yapılışı,türkan şoray modeli şal örneğinin yapılışı,banu türkan şoray kiprik modelinin anlatımlı yapılışı,türkan şoray kirpiği örneğinin yapılışı,
Örgü Türkan Şoray kirpiği yapılışı (resimli anlatımlı) makalesi Ana Sayfa, Tüm örgü teknikleri kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
orgu_fular_nasil_yapilir-3
Örgü fular modelleri yapılışı

örgü fular modelleri örnekleri çeşitleri sizlerle dostlar...  Birbirinden harika tasarımlar ile üretilen yeni örgü fular modelleri ve yapılışlarını sizlere sunmak...

Kapat