Yakadan Başlama Bebek Yeleği Nasıl Örülür? ( Resimli Anlatım )

Yakadan Başlama Bebek Yeleği Nasıl Örülür? ( Resimli Anlatım )
16 Kasım 2012 tarihinde eklendi, 864 kez okundu.

 yakadan başlama bebek yeleği nasıl yapılır örülür detaylı resimli anlatım yapılışı…

Bebekler için hazırlanan en özel yeleklerden bir tanesi olan “yakadan başlama bebek yeleği” bu anlamda tercihler içerisinde ilk sıralarda yer alır. Kadınların, bebeklerinize hazırlamak istedikleri yeleklerin başında gelen “yakadan başlama bebek yeleği‘nin” bir örneğini detaylı anlatım yapılışı ile birlikte sunuyoruz. Ben de bebeğime yakadan başlama bir bebek yeleği örmek istiyorum diyorsanız, aşağıdaki örneğe ve anlatıma mutlaka bir göz atmalısınız hanımlar.

Bu özel bebek yeleği; bebeğinizi kış aylarının soğuklarından rahatlıkla korurken, onlara çok tatlı bir görünümde kazandırabilecek. Evlerinizde oturduğunuz yerden rahatlıkla hazırlayabileceğiniz yakadan başlama bebek yeleğine isterseniz gelin birlikte bakalım ve bu özel seçeneği yakından inceleyelim.

YAKADAN BAŞLAMA BEBEK YELEĞİNİN ÖRÜLÜŞÜ

YAKADAN BAŞLAMA BEBEK YELEĞİNİN HAZIRLANIŞI

74 ilmek ile boyundan başlanıyor. 5 sıra haroşa örüldükten sonra 6 ilmek haroşa 7 ilmek düz 1 arttırma 1 düz 1 arttırma 12 düz 1 arttırma 1 düz 1 arttırma 20 düz 1 arttırma 1 düz 1 arttırma 12 düz 1 arttırma 1 düz 1 arttırma 7 düz 6 haroşa şeklinde örülüyor. Arka sıralar ters örülüyor. Sonraki sıralarda aynı yerden hep arttırma yapılıyor. Bu arttırmalar 20 tane olduğunda kola gelen kısımdaki ilmekler kapatılıyor. Sonraki sırada koltuk altından 6’şar ilmek arttırılıyor. Düz örgüyle devam ediliyor. Sadece öndeki 6 ilmek hep haroşa örülüyor. İstenilen boya geldiğinde 5 sıra haroşa örülüp bitiriliyor. Tabii belli aralıklarla ilik açmayı unutmamak gerekiyor.
Herkese kolay gelsin.

Bir önceki yazımız olan Erkek Atkı Modelleri ve Yapılışı ( Detaylı Resimli Anlatım ) başlıklı makalemizde erkek atkısı nasıl yapılır ve örgü erkek atkısı ve yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Önerileri:

yakadan bebek kazağı nasıl başlanır,yakadan başlama bebek yeleği nasıl örülür,boyundan başlamalı bebek yeleği yapılışı,yakadan başlama bebek hırkası nasıl örülür,boyundan başlamalı bebek yeleği yapılışı anlatımlı,boyundan başlamalı bebek yelekleri,bebek yelekleri nasıl yapılır,bebek yeleği nasıl örülür,bebek yeleği nasıl yapılır,YAKADAN BAŞLAMALI BEBEK YELEKLERİ ANLATIMLI

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
zayıflamak için yürüyün
Zayıflamanın en kolay yolu!

Sağlıklı ve en kolay zayıflamanın yolu sizlerle Kadınların kabusu olan fazla kilolar için yapılan diyetler çoğu zaman, iyice sıkıntı vermekten...

Kapat